Артефакти: українська спільнота має сайт, ФБ групу, телеграм канал. Є представництво на сайті drupal.org: посилання. Також прописана конституція.
1. Формати заходів для української Drupal спільноти
Спільнота практиків, до якої відноситься глобальна спільнота українських Drupal розробників, стоїть на трьох слонах: домен - практика - ком'юніті. Якщо з доменом - Drupal, все зрозуміло, то через що саме реалізується потреба людей у вдосконаленні навиків? Куди можна прийти щоб побути в колі однодумців? Далі буде про заходи, що відбуваються для спільноти на рівнях локацій та всієї країни.
1.1. Локальні заходи
Drupal cafe - неформальні нерегулярні зустрічі для всіх, хто зацікавлений у використанні і розробці на Drupal. Зазвичай відбуваються 1-2 рази на місяць у Києві, Луцьку, Львіві, тощо.Формат досить простий: локальні розробники збираються, хтось презентує релевантну тему, а далі нетворкінг частина з наїдками і напоями (2-4 години загалом). Зазвичай спонсорується одною чи декількома компаніями.
Локальні Drupal Cafe, в яких можна взяти участь Drupal розробнику
Code Sprints - формат, основна мета якого - згуртовування учасників локальної спільноти та спільна робота над завчасно підготовленими задачами. Проходять приблизно раз на рік в рамках Drupal Global Sprint Weekend. Перший Code Sprint відбувся в Україні у 2011 році. Meta issue з'являється на сайті drupla.org і є єдиним для усіх міст України.
Drupal Talks - дискусійний формат з завчасно складеними темами та/або спікерами. На таких зустрічах піднімаються різні теми від обговорення виступів конференції до розгонів певних технічних тем з локальними спікерами. Приклад: інтеграція Drupal та Node.js. Також в деяких локаціях проводилися AfterTalks. Нажаль, про цей формат мало інформації.
Open Mic - вільний формат зустрічей, який проводилися у 2018-2019 роках для Kharkiv Drupal Community. Цей формат не зумовлює наявність докладів чи завчасно затеверджених тем. Кожен бажаючий може вийти на сцену та розповісти про цікавий Drupal випадок чи проблему і обговорити її зі спільнотою. Організатори надавали проектор, тому потенційні спікери могли підготувати слайди для візуалізації історії. Посилання на такий формат у Фейсбуці можна знайти тут.
Trivia Night - формат вікторини про Drupal, програмування, спільноту, новини індустрії. В Україні захід такого формату відбувався мінімум 2 рази в Луцьку.
1.2. Всеукраїнські заходи
Drupal Camps - конференції, що відбуваються на річній основі в Україні з 2008 року (Львів, Київ, Донецьк, Запоріжжя), також інколи організовуються під іншою назвою (DrupalForum (2010 Kyiv)). В 2022 літній Camp був скасований, але планувався також в Києві.
В Україні Camps зазвичай відбуваються 2 доби: перший день - один чи декілька потоків виступів, другий - Code Sprint. Інколи паралельно проходять додаткові заходи. В 2019 році це був Blackfire Workshop, який (цитую) "will guide you through the use of PHP profiling tools such as Blackfire.io to help you identify performance leaks."
Для учасників спільноти на Drupal Camp є можливість придбати квиток за системою Early Birds, Regular Bird, Late Birds та отримати подарунок (наприклад: футболку за придбання квитка до певного числа). Також є опція стати індивідуальним спонсором. В 2019 році для них були доступні пакети різного розміру: S, M, L (кожен пакет має різну ціну). Також э можливість податися в якості спікера.
Також зазвичай є різні умови для компаній:
Пантнерство на заході. поставити свій стенд чи фотозону, свої брендовані баннери на сцені. Тут діє система: золотий, срібний та бронзовий партнер.
Інформаційне партнерство.
Бонус: Карта подій за 2011-2013 роки тут: https://xmind.app/m/ni23/#. Тут статистика по відвідуваності деяких заходів, теми, кількість стрімів.
2. Хто розбудовує українську Drupal спільноту і чому?
Переважно компанії, які будують засновані на Drupal веб платформи або позиціонують себе як Drupal експерти, виступають ініціаторами заходів та інших форматів для спільноти.
Це логічно, адже на тусовці можна познайомитися з потенційними тім-мейтами, ненав'язливо прорекламувати компанію через спікерів: дивіться, який крутий спікер працює в компанії N, він цікаво і доступно розповідає на технічні теми, ти також можеш стати таким. Або працювати разом з ним на проекті, або ця людина може стати твоїм ментором. Також через заходи можна зацікавити цільову аудиторію підписатися на соцмережі та розсилки компанії і вже через пости передавати інформацію про:
Відкриті вакансії
Навчальні курси, що організовує компанія
Запрошення на нові заходи
Культуру компанії, внутрішні можливості для працівників, тощо (employer branding)
Компаній, які долучаються до розбудови глобальної Drupal спільноти в нашій країні досить багато, але хотілося б виділити одну. Це агенція web розробки DevBranch, яка організувала більше 19 Drupal Cafes у Луцьку тільки за останні роки (якщо дивитися на заходи у Фейсбук). Загалом на їхньому сайті є інформація про те, що завдяки компанії було проведено 80+ заходів. DevBranch є активним учасником спільноти Drupal Ukraine Community, не пропускає конференції у Європі та США. Працівники компанії стають спікерами на заходах по всій Україні. Профіль компанії на сайті Drupal Association дивіться тут.
3. Українська та глобальна спільноти
Присутність української спільноти на сайті drupal.org - можливість заявити про експертизу українських розробників на світовому ринку. Активна участь у проектах всесвітньої Drupal організації, про яку детальніше буде в цьому розділі - заява про те, що робиться в Україні важливого для Drupal світу. Через активну діяльність представників українських компаній формується імідж нашого Drupal розробника.
Розбудова глобальної спільноти керується силами неприбуткової організації Drupal Association. Для українських розробників є можливість індивідуального членства, також є різні можливості для компаній (організацій). Місія Drupal Association полягає в підтримці стійкості та сталості Drupal.
Організація не отримує прибутків від ведення діяльності, вона приймає внески (донати) від членів та організацій. Внески роблять свою справу і впливають на створення позитивного і тривалого впливу на Drupal. За рахунок добровільних внесків формується спільнота, будуються зв’язки і розвиваються кар’єри.
Також Drupal Association приймає участь у організації DrupalCon. На сайті можна подивитися інші заходи: https://events.drupal.org/. Вище була інформація про Drupal Global Contribution Weekend, анонс його організацією. Цього року Drupal Global Contribution Weekend хостився Ванкувером, наступного буде відбуватися 28-29 січня. Також є мапа конференцій, що плануються в світі.
3.1. Індивідуальне членство та опції для компаній
Переваги індивідуального членства:
Персональний бейдж, що гарно буде дивитися на вашому сайті чи в LinkedIN
Бейдж, який автоматично з'явиться в профілі людини на сайті drupal.org
Право голосу на виборах членів борда (Drupal Association Board)
Знижки та особливі умови від прихильників організації. Тут можна подивитися список
Можливість навчатися на інтернатурі
Переваги членства для організації/компанії:
Стати спонсором (sponsor)
Стати топ контрібьютором Drupal (top contributor)
Стати партнером (partner)
Стати прихильником (supporter) і надати свої послуги та/або товари, що мають відношення до Drupal в базу. Список вище в перевагах членства.
3.2. Який внесок може зробити Drupal розробник у розвиток глобальної спільноти?
Прокачувати свій профіль на сайті. Можна створити свій модуль або патчі до вже існуючого модуля - так ти станеш контрібьютором. Чим більше патчів, тим краще.
Переклад. Можна доєднатися до групи перекладачів Drupal українською: https://localize.drupal.org/translate/languages/uk. До речі, Україна стоном на листопад 2022 знаходиться на другому місці по кількості перекладів: https://localize.drupal.org/
Тренерство. https://groups.drupal.org/global-training-days
Менторство. TBD
Comments